Add to Calendar
Date Teams Event Results Links
December
Fri. 5 Purple & White Invite   4th / 6
  Capital Center (Columbus, Ohio)
 
January
Fri. 9 Capital Challenge   1st / 5
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Sat. 17 Otterbein Invite   7th/12
  Rike Center (Westerville, Ohio)
Sat. 24 Denison Lid Lifter   6th/11
  Mitchell Fieldhouse (Granville, Ohio)
Sat. 31 OAC South Split Meet (hosted by Marietta)   4th/5
  Dyson Baudo Rec Center (Marietta, Ohio)
 
February
Sat. 7 Joe Banks Invite (hosted by Ohio Northern)   8th/12
  ONU Sports Center (Ada, Ohio)
Fri. 13 OWU Open    
  Gordon Field House (Delaware, Ohio)
Sat. 14 All-Ohio (hosted by Otterbein)   17th/19
  Rike Center (Westerville, Ohio)
Sat. 21 Capital Classic/Rick Meindl Invite   4th/9
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Fri. 27 OAC Indoor Championships * %   9th/10
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Sat. 28 OAC Indoor Championships * %   9th/10
  Capital Center (Columbus, Ohio)
 
March
Sat. 7 ONU Last Chance Meet (hosted by Ohio Northern)    
  ONU Sports Center (Ada, Ohio)
Sat. 21 Amy Adams Invitational    
  Johnson Family Track (New Concord, Ohio)
Fri. 27 Winthrop Invitational   Complete
  Irwin Belk Track (Rock Hill, S.C.)
Sat. 28 Winthrop Invitational   Complete
  Irwin Belk Track (Rock Hill, S.C.)
 
April
Fri. 3 Wittenberg Invitational   5th/10
  Earl F. Morris Track (Springfield, Ohio)
Sat. 4 Marv Frye Invitational   Complete
  Selby Stadium (Delaware, Ohio)
Sat. 11 All-Ohio Championship   16th/19th
  Selby Stadium (Delaware, Ohio)
Sat. 18 Polar Bear Invitational   8th/12
  Dial-Roberson Stadium (Ada, Ohio)
Fri. 24 Ohio Athletic Conference Outdoor Championship    
  Mount Union Stadium (Alliance, Ohio)
Sat. 25 Ohio Athletic Conference Outdoor Championship   8th/10
  Mount Union Stadium (Alliance, Ohio)
 
May
Sat. 2 Jesse Owens Track Classic   Complete
  Jesse Owens Memorial Stadium (Columbus, Ohio)
Fri. 8 Ohio Open   Complete
  Goldsberry Track (Athens, Ohio)
Mon. 11 Ron Althoff Final Qualifier    
  Selby Stadium (Delaware, Ohio)
Tue. 12 Ron Althoff Final Qualifier    
  Selby Stadium (Delaware, Ohio)
Sat. 16 NCC Gregory Final Qualifier Meet   Complete
  Benedetti-Wehrli Stadium at Jay & Dot Buikema Track
 
January
Fri. 8 Capital Challenge    
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Sat. 16 Otterbein Invitational   5th/11
  Clements Recreation Center (Westerville, Ohio)
Sat. 23 OAC South   2nd/4
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Fri. 29 Findlay Classic   Complete
  Koehler Fitness and Recreation Complex (Findlay, Ohio)
Sat. 30 Findlay Classic   Complete
  Koehler Fitness and Recreation Complex (Findlay, Ohio)
 
February
Sat. 6 Joe Banks Invitational   11th/15
  ONU Sports Center (Ada, Ohio)
Sat. 13 All-Ohio Championship   17th/17
  Clements Recreation Center (Westerville, Ohio)
Sat. 20 Rick Meindl Last Call Meet   10th/19
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Fri. 26 OAC Indoor Championships   8th/10
  Dyson Baudo Recreation Center (Marietta, Ohio)
Sat. 27 OAC Indoor Championships   7th/10
  Dyson Baudo Recreation Center (Marietta, Ohio)
 
March
Fri. 4 Jessica Stark Last Chance Meet   Complete
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Fri. 18 Emory Invite   Complete
  Woodruff P.E. Center Track (Atlanta, Ga)
Sat. 19 Emory Invite   14th/34
  Woodruff P.E. Center Track (Atlanta, Ga)
Sat. 26 Cedarville Collegiate Track & Field Open   Complete
  (two individuals competed)
 
April
Sat. 2 SRU Open   Complete
  William C. Lennox Track (Slippery Rock, Pa)
Sat. 9 Muskingum Invitational   1st/4
  Johnson Family Track (New Concord, Ohio)
Sat. 16 All-Ohio   13th/19
  George Gauthier Track (Delaware, Ohio)
Fri. 22 Jesse Owens Track Classic   Complete
  Jesse Owens Memorial Stadium (Columbus, Ohio)
  Otterbein Twilight Invitational   5th/9
  Memorial Stadium (Westerville, Ohio)
Sat. 23 Jesse Owens Track Classic   Complete
  Jesse Owens Memorial Stadium (Columbus, Ohio)
Fri. 29 OAC Outdoor Championship   7th/9
  Williams Stadium (Wilmington, Ohio)
Sat. 30 OAC Outdoor Championship   7th/10
  Williams Stadium (Wilmington, Ohio)
 
May
Thu. 5 Toledo Invitational   Complete
  Outdoor Track & Field Facility (Toledo, Ohio)
Fri. 6 Toledo Invitational   Complete
  Outdoor Track & Field Facility (Toledo, Ohio)
Sat. 7 Campbell Wright Invitational   Complete
  Hosted by University of Akron
Fri. 13 Gator Invitational    
 
December
Fri. 2 Capital Alumni Meet #    
 
January
Fri. 13 Ron Altoff Classic    
  Gordon Field House (Delaware, Ohio)
Sat. 14 Otterbein Invite   5th / 9
  Rike Center, Clements Recreation Center (Westerville, Ohio)
Fri. 20 OAC South Split Meet    
  Dyson Baudo Recreation Center (Marietta, Ohio)
Sat. 28 Jessica Starks Open    
  Capital Center (Columbus, Ohio)
 
February
Sat. 4 Joe Banks Invitational    
  ONU Sports Center (Ada, Ohio)
Sat. 11 All-Ohio Indoor Championships   7th /18
  Rike Center, Clements Recreation Center (Westerville, Ohio)
Sat. 18 Rick Meindl Last Call   unscored
  Capital Center (Columbus, Ohio)
Fri. 24 OAC Indoor Championships   4th/10
  Lou Higgins Center (Berea, Ohio)
Sat. 25 OAC Indoor Championships   6th/10
  Lou Higgins Center (Berea, Ohio)
 
March
Fri. 3 Ohio Northern Last Chance Meet   unscored
  ONU Sports Center (Ada, Ohio)
Sat. 4 Ohio Northern Last Chance Meet   unscored
  ONU Sports Center (Ada, Ohio)
Fri. 10 NCAA Division III Indoor National Championships   Complete
  Al B. Carius Track (Naperville, Ill.)
Fri. 17 Emory Invite    
  Woodruff P.E. Center Track (Atlanta, Ga.)
Sat. 18 Emory Invite   8th / 35
  Woodruff P.E. Center Track (Atlanta, Ga.)
Sat. 25 Cedarville Collegiate Track & Field Open   6th / 19
  Yellow Jacket Track & Field Complex (Cedarville, Ohio)
 
April
Sat. 1 Otterbein Invite   3rd/10
  Memorial Stadium (Westerville, Ohio)
Sat. 8 Muskie Invitational/All-Ohio Multi Championships   1st / 8 (193.0)
  Johnson Family Track (New Concord, Ohio)
Sun. 9 All-Ohio Multi-Events    
  Johnson Family Track (New Concord, Ohio)
Sat. 15 All-Ohio Outdoor Championships   6th/17
  George Gauthier Track (Delaware, Ohio)
Fri. 21 Otterbein Twilight Invitational   5th/13
  Memorial Stadium (Westerville, Ohio)
Fri. 28 OAC Outdoor Championships    
  Johnson Family Track (New Concord, Ohio)
Sat. 29 OAC Outdoor Championships   6th / 10
  Johnson Family Track (New Concord, Ohio)
 
May
Thu. 4 Toledo Last Chance   Complete
  Outdoor Track & Field Facility (Toledo, Ohio)
Fri. 5 Toledo Last Chance   Complete
  Outdoor Track & Field Facility (Toledo, Ohio)
Sun. 7 CNU Heptathlon Qualifier   Hilt, 2nd/7
  Irwin Belk Track at Pomoco Stadium (Newport News, Va.)
Fri. 12 Harrison Dillard Twilight   Complete
  George Finnie Stadium (Berea, Ohio)
Thu. 18 North Central Gregory Final Qualifier   Complete
  Benedetti-Wehrli Stadium (Naperville, Ill.)
 
December
Fri. 1 Capital Alumni Meet #   Complete
 
January
Sat. 13 Otterbein Invite   3rd / 5
  at Otterbein University
Fri. 19 OAC South Split Meet *   2nd / 5
  at Otterbein University
Sat. 27 Jessica Starks Open   2nd / 12
 
February
Sat. 3 Joe Banks Invitational   10th / 14
  at Ohio Northern
Sun. 4 All-Ohio Multi-Event Championships   Complete
  at Ohio Wesleyan University
Sat. 10 All-Ohio Indoor Championships   7th / 17
  at Otterbein University
Fri. 16 Rick Meindl Last Call Meet   Complete
Sat. 17 Rick Meindl Last Call Meet   Complete
Fri. 23 OAC Indoor Championships *   8th / 9
Sat. 24 OAC Indoor Championships *   7th / 9
 
March
Fri. 2 ONU Last Chance Meet   Complete
  at Ohio Northern University
Sat. 3 ONU Last Chance Meet   Complete
  at Ohio Northern University
Sat. 10 NCAA Indoor Championship # % at Birmingham-Southern College (Birmingham, Alabama) 2:00 p.m.
  Taylor Manivanh, triple jump
Thu. 15 49ers Classic    
  at UNC Charlotte
Fri. 16 49ers Classic    
  at UNC Charlotte
Sat. 17 49ers Classic    
  at UNC Charlotte
Fri. 30 Otterbein April Fools Invitational   6th / 12
  at Otterbein University
 
April
Sat. 7 Musky Invite / All-Ohio Multi Championships   2nd/4
  at Muskingum
Sun. 8 Musky Invite / All-Ohio Multi Championships    
  at Muskingum
Sat. 14 All-Ohio Outdoor Championships   6th / 19
  at Ohio Wesleyan
Fri. 20 Otterbein Twilight Invitational   10th / 11
  at Otterbein
Fri. 27 OAC Outdoor Championships *   7th / 10
  at Ohio Northern
Sat. 28 OAC Outdoor Championships *    
  at Ohio Northern
 
May
Fri. 4 Ohio Open   Complete
  at Ohio University
Wed. 9 Hillsdale Last Chance Multis    
Thu. 10 Hillsdale Last Chance Multis    
Fri. 11 Harrison Dillard Twilight   Complete
  at Baldwin Wallace
Thu. 17 Great Lakes Final Qualifying Meet   Complete
  at Ohio Wesleyan
 
November
Fri. 30 Capital Alumni Meet #    
 
January
Sat. 12 Otterbein Invite   Complete
  Hosted by Otterbein University
Sat. 19 Pioneer Open   Complete, 3rd / 11
  Hosted by Marietta College
Sat. 26 Jessica Starks Open   Complete, 10th / 17
 
February
Sat. 2 Joe Banks Invitational   Complete, 6th / 7
  Hosted by Ohio Northern University
Sun. 3 All-Ohio Multi-Event Championships   Complete
  Hosted by Ohio Wesleyan University
Fri. 8 OWU Open   Complete
  Hosted by Ohio Wesleyan University
Sat. 9 All-Ohio Indoor Championships   Complete, 9th / 18
  Hosted by Otterbein University
Fri. 15 Rick Meindl Last Call Meet   Complete, 3rd / 8
Fri. 22 OAC Indoor Championships    
  Hosted by Ohio Northern University
Sat. 23 OAC Indoor Championships   Complete, 6th / 10
  Hosted by Ohio Northern University
 
March
Fri. 1 ONU Last Chance Meet   Complete
  Hosted by Ohio Northern University
Sat. 2 ONU Last Chance Meet   Complete
  Hosted by Ohio Northern University
Fri. 22 Pioneer Invitational    
  Hosted by Transylvania University
Sat. 23 Pioneer Invitational   Complete, 7th / 16
  Hosted by Transylvania University
Sat. 30 Otterbein April Fools Invitational   Complete, 11th / 16
  Hosted by Otterbein University
 
April
Sat. 6 Musky Invite / All-Ohio Multi Championships   Complete, 2nd / 4
  Hosted by Muskingum University
Sun. 7 All-Ohio Multi Championships   Complete
  Hosted by Muskingum University
Sat. 13 All-Ohio Outdoor Championships   Complete, 10th / 20
  Hosted by Ohio Wesleyan University
Fri. 19 Otterbein Twilight Invitational    
  Hosted by Otterbein University
Fri. 26 OAC Outdoor Championships    
  Hosted by Otterbein University
Sat. 27 OAC Outdoor Championships   Complete, 6th / 10
  Hosted by Otterbein University
 
May
Fri. 3 Billy Hayes Invitational   Complete
  Hosted by Indiana University
Fri. 10 Harrison Dillard Twilight   Complete
  Hosted by Baldwin Wallace University
Thu. 16 Great Lakes Regional Championships   Complete
  Hosted by Ohio Wesleyan University
 
November
Fri. 22 Capital Alumni Meet   Complete
 
January
Sat. 11 Otterbein Invite    
  at Otterbein University
Sat. 18 Pioneer Open    
  at Marietta College
Sat. 25 Jessica Starks Open    
 
February
Sat. 1 Joe Banks Invitational    
  at Ohio Northern University
Sat. 8 Denison    
  at Denison University
Sun. 9 All-Ohio Multi Championships    
  at Denison University
Sat. 15 All-Ohio Championships    
  at Otterbein University
Fri. 21 Rick Meindl Last Call Meet    
Fri. 28 OAC Indoor Championships %    
  at Marietta College
Sat. 29 OAC Indoor Championships %    
  at Marietta College
 
March
Fri. 6 ONU Last Chance Meet    
Fri. 13 NCAA Division III Indoor Championships %    
  at JDL Fast Track (Winston-Salem, N.C.)
Sat. 14 NCAA Division III Indoor Championships    
Fri. 20 Pioneer Invitational    
Fri. 27 Otterbein April Fools Invitational    
 
April
Sat. 4 Musky Invite / All-Ohio Multi Championships    
Sun. 5 All-Ohio Multi Championships    
Sat. 11 All-Ohio Outdoor Championships    
Fri. 17 Otterbein Twilight Invitational    
Fri. 24 Wilmington    
Thu. 30 OAC Outdoor Championships    
 
May
Fri. 1 OAC Outdoor Championships    
Fri. 8 Harrison Dillard Twilight    
Thu. 14 Great Lakes Regional Championships    
Thu. 21 NCAA Championships    
Fri. 22 NCAA Championships    
Sat. 23 NCAA Championships    
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event